Açık Artırımlara Katılan Arkadaşlara Nacizane Tavsiyelerim

Çeşitli platformlarda açık artırımlara katılan arkadaşların belli başlı yanlışlarını gözlüyorum kaç zamandır. Bu yazıyı yazma gereksinimi duydum… Benim bu uyarım bu işi yapmaya çalışan kişilere… orada fake artırım yapanlara… domaini kazanıp ödeme yapmadan satmaya çalışanlara değil…

Gözlemlediklerim;

  • İhaleye çıkacak alan adları çeşitli platformlarda olduğu gibi burada da paylaşılıyor, ki paylaşılıp – paylaşılmaması bile derin mevzulara girdi… O konu hakkında görüş bildirmeyeceğim. Benim bu paylaşım noktasında değineceğim husus; domain konusunda bilgili kişiler kadar gerektiği kadar bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından da domainler övülüyor ve gözünüzde haddinden fazla büyütülüyor domain. R10 gibi çeşitli satış platformlarında satışa çıksa 100 TL vermeyeceğiniz domainlere backorder firmalarında gözü kapalı 200 – 300 $ veriyorsunuz.
  • Gözlerde büyütülen alan adı için ilgisi olanlar da olmayanlar da ihaleye katılıyor. Bu domain bu kadar övüldüğüne göre en az 1,000 eder yorumları beyinde şekilleniyor. Bu da rekabeti yanında getiriyor. Domain ihalesi rakamsal olarak haddinden fazla şişiyor.
  • İhale başlar başlamaz teklifler havada uçuşuyor ve 3 gün devam edecek ihale için fiyat daha ilk saatlerde artıyor.

Nacizane tavsiyelerim;

  • Domainler hakkında yapılan övgülere dikkat etmeniz önemli. Haddinden fazla değerlenmemesi için değer tespitini iyi yapmanız gerekiyor.. Aldığınız rakamdan daha düşük bir rakama satabilirsiniz… Dikkat.
  • Domain için ayırdığınız bütçeyi ihale esnasında iyi analiz ederek değerlendirmeniz. Bütçenizi ihale esnasında biraz artırabilirsiniz ancak haddinden fazla artırmamanız önem arz eder.
  • Son nokta; artırım için son dakikaları beklemenizi kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum. İlk başlarda yapılan artırımlar tamamen sizin zararınızadır. Bütçenizi baştan bitirmenizi sağlar. Ama son dakikaları beklerseniz o saatte online olamayan, artırımı unutan, hatta benim gibi ihale esnasında dalgınlığına gelip, başka bir iş ile uğraşmaya dalıp artırmayı unutan kişileri devre dışı bırakarak daha uygun rakamlara ihaleyi alabilirsiniz.Nacizane tavsiyelerimdir.

Hakkında AfMeSu

Domain Biliçlendirme Platformu

Kontrol Et

Domain Değerlemede Zaman

Az önce bir arkadaşla whatsapp’tan yazışırken aklıma geldi.. Bu şekilde kısa bir makale yazmak istedim …

2 Yorumlar

  1. bu fake teklif verenler yüzünden r10 da domainin ederide belirsiz oluyor.

  2. açık arttırmalarda arttırımı son dakikalara bırakmak konusunda katılıyorum.