Domain Yatırımı Kısa Vadeli Bir Yatırım Değildir

Kayıtlara giren en ucuz 3 harf .COM domain satışları, baktığım zaman 2011 satışlarına da denk geldim oldukça uygun fiyatlı.. İkinci resim de yine kayıtlara giren son satılan 3 harf .COM ‘ların fiyatları..

Bu iki resimden çıkarılacak sonuç kısaca; domain yatırımı kısa vadeli bir yatırım değildir.. Kuralı neredeyse her makalemizde tekrarlıyoruz..

Bir yandan bütçe oluşturup, bir yandan domain bilincini geliştirmek gerekiyor.. Domain bilincinden sonra doğru domaini doğru maliyetten almak, doğru fiyatlandırıp doğru pazarlama ağıyla satış platformlarında listelemek, doğru zamanı doğru müşteriyi bekleyebilecek kadar sabrının (tabi ki ekonomik açıdan dayanıklılığın) olması..

Bu durum kaliteli domainler için de geçerli.. Listede Türkçe domain filtreleme gibi bir filtre olmadığı için kolayca bu verilere ulaştım.. Ha illaki uluslar arası piyasa ile Türkiye piyasası arasında epey farklar olacaktır ama kendi adıma konuşayım.. X e alıp 2X e satılan dönemlerden 10X e alıp 100lerce X isteme dönemlere evrildi.. Neden, çünkü bugün X e aldığınız domaini 2X e sattığınızda 2X e aynı kalitede domain bulamaz oldunuz.. O yüzden satış tarihini çok daha uzun vadeye yayarak ve domainin geleceğine güvenerek daha yüksek rakamlar belirlenip domainleri elde tutma, portföy oluşturma seçeneğine geçildi.. Bu sadece benim evrimim değildir herhalde, çoğu domain yatırımcısı bu yönde hareket etmeye başladı..

Kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.. Grubumuz bu konuda ne kadar faydalı oluyor bilmiyorum ama tecrübelerimizi paylaşarak bu zor ekonomik koşullarda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz hepimiz.. Paralarımızı çöpe atmamak için bilinçli hareket etmek şart..

Umarım her şey yoluna girer ve yolunda gider.. Selametle..

 

Hakkında AfMeSu

Domain Biliçlendirme Platformu

Kontrol Et

İhale Deneyimi

NJ’de satışa çıkardığım; 15 domainden 13 adedi satıldı.. Şu ana kadar 10 tanesinin ödemesi yapıldı.. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.